آنچه درباره آزمون آیلتس  IELTS نمی‌دانید!

 آزمون آیلتس IELTS که مخفف کلمات International English Language Testing System هست برای اولین بار در سال 1989 میلادی توسط سه نهاد British Council, IDP Australia, Cambridge ESOL Examinations به دو صورت آزمون آیلتس جنرال (G.T) وآزمون آیلتس آکادمیک (Aca.) جهت سنجش سطح زبان انگلیسی افرادی که زبان مادریشان انگلیسی نبود طراحی و به اجرا درآمد.

آزمون آیلتس - IELTS نسل جدیدی از نحوه سنجش و ارزیابی مهارت‌های زبانی را پی‌ریزی کرد و به گونه‌ای متفاوت و بسیار کارآمد توانست طی مدت کوتاهی جایگزینی برای اکثر آزمونهای زبان انگلیسی شود و آزمون آیلتس توانست از محبوبیت بیشتری نسبت به همتای آمریکایی خود (TOEFL) برخوردار شود و علی‌رغم بریتانیایی بودن آن، آزمون آیلتس حتی در ایالات متحده به عنوان آزمون مرجع در کنار TOEFL برای ورود به مراکز علمی و تحقیقاتی مطرح آنجا نیز مورد استفاده قرار گیرد. موفقیت سبک ارزیابی مهارتهای زبانی در آزمون آیلتس در همین‌جا خاتمه نیافت، بلکه منجر به بروز تغییراتی در آزمون تافل گردید و مسبب ظهور آزمون iBT که مخفف internet Based TOEFL می‌باشد گردید.

 

یکی از عللی که در محبوبیت آزمون آیلتس IELTS نقش اساسی داشته، کاربردی‌تر بودن آزمون آیلتس بود که برخلاف دیگر آزمونهای موجود در آن زمان به هر چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی (Speaking , Writing , Reading , Listening) توجه کرده و آزمون آیلتس به سنجش گرامر و واژگان بسنده نکرده، بلکه آزمون آیلتس کاربرد صحیح آنها را در محاورات و نگارشات و درک کامل آنها را از طریق شنیداری و خواندن متون نیز اطمینان حاصل می کرد. یکی دیگر از عوامل فراگیر شدن آزمون آیلتس مجزا بودن نوع آن بر حسب نیاز متفاوت کاربری آن بود به طوریکه آزمون آیلتس جنرال (G.T.) به طور کامل پاسخگوی نیاز متقاضیان کار و اقامت در کشورهای انگلیسی زبان بود بدون اینکه افراد را مجبور به حفظ و یادگیری لغات تخصصی و آکادمیک  نماید و در عین حال مهارت های برقراری ارتباط روزمره جهت کار و یا زندگی در کشورهای انگلیسی زبان را بدون هیچ کم و کاستی ارزیابی می کرد و آزمون آیلتس آکادمیک (Aca.) تمام نیازهای متقاضیان ادامه تحصیل در مقاطع عالی را برطرف ساخته و به دلیل بالا بودن استاندارد آزمون آیلتس اطمینان و اعتماد مراکز آموزشی، تحقیقاتی و دانشگاه های معتبر را کسب کرده این اجازه را به آنها می دهد با خیال راحت به جذب دانشجویانی که مدرک آیلتس IELTS را دارند اقدام کنند.

 

از نقاط برجسته آزمون آیلتس نسبت به دیگر آزمونهای استاندارد فراگیر بودن آزمون آیلتس در سرتاسر دنیا می باشد به گونه ای که آزمون آیلتس در مراکز آکادمی جهت ادامه تحصیل و شرکتها جهت استخدام مورد استفاده گسترده قرار می گیرد. آزمون آیلتس از لحاظ ساختار نیز متفاوت و متمایز از سایر آزمونها بود. در آزمون آیلتس مهارتهای زبانی به گونه ای بسیار کاربردی مورد سنجش قرار می گیرند. بخش شفاهی آزمون آیلتس مکالمه رو در رو با ممتحن و بسیار واقعی تر از آزمون تافل اشت. بخش نوشتاری آزمون آیلتس به گونه ای طراحی شده که آزمون آیلتس جنرال جوابگوی واقعی نیاز افراد جویای کار و آزمون آیلتس آکادمیک واقعا متناسب با نیاز دانشجویان می باشد. بخش شنیداری آزمون آیلتس برای متقاضیان آزمون آیلتس جنرال و آزمون آیلتس آکادمیک یکسان بوده همانطور که در واقعیت افرادی که جویای کار و یا ادامه تحصیل هستند نیز نیاز یکسانی دارند. بخش Reading آزمون آیلتس جنرال و آزمون آیلتس آکادمیک نیز متناسب با نیاز هر گروه به گونه ای مجزا طراحی شده اند، به نحوی که در آزمون آیلتس جنرال مطالب از رفرنس های مورد توجه عموم مردم و در آزمون آیلتس آکادمیک از متون و کتابهای دانشگاهی تهیه شده است.

 

اخیرا آزمون آیلتس به فرمهای جدید آزمون آیلتس لایف اسکیل نیز معرفی گردیده. این آزمون آیلتس متناسب افراد با نیاز خاص می باشد که در مقاله ای جداگانه در خصوص این سبک جدید آزمون آیلتس توضیحات کافی ارائه شده است.

 

Watch the video
IELTS TTC - Alireza Sadr (TESOL Cert.)

سرفصل دوره تربیت مدرس آیلتس

تعداد جلسات: 20 جلسه 90 دقیقه ای (دو جلسه در هفته)

مدرس دوره: استاد علیرضا صدر (دارای مدرک TESOL از Sussex Downs College انگلستان و مدرس دوره های تربیت مدرس و تربیت مدرس آیلتس با بیش از 18 سال سابقه مدیریت آموزشی در تهران)

علیرضا صدر بهترین استاد آیلتس

 

آزمون آیلتس: آموزش مهارت‌ها به زبان ساده

علیرضا صدر بهترین استاد تافل

 

آزمون تافل: درباره آزمون تافل چه می‌دانید؟

IELTS

The IELTS test assesses your abilities in listening, reading, writing and speaking – in less than three hours.

Test day tips

If you are applying for a Tier 4 student visa, you may not need to take an IELTS for UKVI.

Resitting the test

IELTS scoring in detail

کلاس فیلم

 

یادگیری زبان انگلیسی با فیلم به روش IELTS guru

 

نمایش بیشتر